Házenkářky Poruby porazily v posledním kole interligy Senec

Ostrava - V česko-slovenské interlize získaly házenkářky ostravského Sokolu Poruba bronzové medaile. Potvrdily to sobotním vítězstvím nad Sencem. V nadstavbě o český titul se budou snažit zlikvidovat osmibodový náskok suverénního Mostu, ale to se zdá téměř nemožné.

 

 

V sobotním utkání proti Senci se domácí hráčky v bílém od začátku hnaly za vítězstvím. Šlo jim nejen o bronzové medaile ve federální interlize, ale také o stažení náskoku Mostu před nadstavbovou částí. Roli favoritek se Ostravankám dařilo plnit hned od začátku, v prvním poločase si vybudovaly pětibrankový náskok 19:14.

Po přestávce ještě zlepšily obranu a dávaly více gólů z rychlých protiútoků. Dařilo se především Michaele Hrbkové na křídle. Celkem dala v utkání 12 gólů. Na začátku druhé půle získaly domácí hráčky rozhodující náskok 26:15 a ten si udržely až do samotného závěru. Zápas nakonec vyhrály 39:30.

Video Reportáž Davida Procházky
video

Reportáž Davida Procházky

V nádstavbové části o český titul o šancích Poruby napoví hned první dvě kola, nejprve musí doma porazit Veselí na Moravě, které je za Ostravankami jen dva body a pak hrají v Mostě. Pokud oba zápasy svěřenkyně trenéra Beňadika nevyhrají, tak na obhajobu titulu mohou zapomenout.