První reality show České televize bude v Ostravě!!!

Ostrava - Veřejný casting zájemců a výběr účinkujících pro pořad Hospoda U Druhé šance se koná 21. dubna 2013. Registrace účastníků probíhá od 9:00 do 12:00. Všichni, kteří se chtějí stát hvězdami tohoto pořadu a naučit se vařit, musí v tento den přijít do Rock and Roll Garage na adrese Martinovská 50, Ostrava-Martinov.

V tvůrčí producentské skupině Kateřiny Ondřejkové se bude v Ostravě od konce dubna natáčet nový pořad Hospoda U Druhé šance, který je příběhem naděje, chtění, vůle a cesty k lepšímu žití. Tato soutěžní reality show nabídne skutečné příběhy skutečných lidí, kteří přesto, že zatím neměli v životě příliš štěstí, neztratili vůli a snahu svůj život změnit k lepšímu. Její hrdinové budou usilovat o možnost získat práci a jsou pro to připraveni něco udělat. V našem případě se rekvalifikovat na kuchaře a úspěšně projít soutěží.

Kateřina Ondřejková
Kateřina Ondřejková

„Severomoravský region je regionem s vysokou nezaměstnaností. K tomu ukázat možnosti nalézt novou perspektivu a práci jsme se rozhodli využít formát reality show, který je divácky oblíbený. Nepůjde nám o lovení laciných senzací, ale o možnost představit životní příběhy skutečných lidí, kteří se sice momentálně nenacházejí v příznivé situaci, ale rozhodli se nerezignovat a vlastním přičiněním svůj život změnit a chytit svou „druhou šanci“ za pačesy," říká Kateřina Ondřejková a dodává: „Přicházíme tak s originálním formátem, který je kombinací soutěže, reality show a oblíbených pořadů o vaření.“  

Dalibor Navrátil
Dalibor Navrátil

Na jejich cestě k novému oboru budou soutěžícím pomáhat, ale také je prověřovat a hodnotit, naši dva experti. Mistr kuchař Dalibor Navrátil, držitel francouzského řádu za gastronomii, milovník jednoduchosti, bylinek a kvalitních surovin, a Marcel Lesník, hudebník, podnikatel, majitel několika ostravských restaurací, člověk jasných názorů a jednoznačných formulací, nepřehlédnutelná osobnost s respektem, nápady nevyčerpatelnou zásobou energie, který má pro nejlepšího z účastníků naší reality show připravenou práci kuchaře ve své restauraci.

Marcel "Woodman" Lesník
Marcel „Woodman“ Lesník


„Nehledáme profesionální kuchaře, ale lidi, kteří mají upřímný zájem využít „druhou šanci“, chuť naučit se nové profesi a zažít dobrodružství, které natáčení této nové show rozhodně přinese,„ připomíná režisér Jan Bělohlavý a zdůrazňuje: „Místo kuchaře, o které se v našem pořadu bude hrát, bude v Ostravě. Proto logicky hledáme lidi z Ostravy a jejího okolí.“

Přihlásit se mohou  všichni lidé toužící po kariérní změně: mladí, kteří nemohou najít zaměstnání, ženy po mateřské, které se snaží dostat zpět do pracovního procesu a mnozí další, kteří se dostali do těžkostí, ať už vlastní vinou, shodou nešťastných náhod, nebo jen prostě nemají štěstí. Česká televize jim nabízí v novém pořadu „druhou šanci“.

Co soutěžícímu účast v pořadu přinese?

 • rekvalifikaci v oboru kuchař
 • možnost získat zaměstnání
 • zvládnutí základů kvalitního vaření a gastronomie
 • možnost učit se od mistrů oboru
 • zvládnutí gastronomického provozu a fungování v restauraci na různých pozicích
 • příjem po dobu natáčení
 • zajímavou zkušenost, popularitu, možnost poznat sám sebe a svoje limity
 • jedinečné zážitky v zajímavé skupině lidí
 • nové přátele

Co účast v pořadu obnáší?

 • být k dispozici pro natáčení po dobu několika měsíců
 • povinnost absolvovat natáčení podle natáčecího plánu
 • nutnost dodržovat uzavřené dohody
 • dodržovat pravidla soutěže
 • povinnost docházet na rekvalifikační kurs
 • do určité míry zpřístupnit své soukromí a soukromí svých blízkých
 • být k dispozici pro rekvalifikaci a natáčení v Ostravě a dalších lokacích podle požadavků produkce

Přihlášku lze najít na www.hospodaudruhesance.cz nebo si ji mohou zájemci vyzvednout na recepci České televize Ostrava. Přihlásit se lze i v den konání castingu 21. 4. 2013 přímo v Rock and Roll Garage v Ostravě-Martinově. Registrace účastníků probíhá od 9:00 do 12:00 hodin.