Výstava ArtPokalypsa zaujme nejen obrazy, ale i svéráznými instalacemi

Ostrava - Představitel neoficiální výtvarné scény vystavuje v konzervativním prostoru Slezskoostravské galerie. Marek Nenutil, výtvarník s neodmyslitelnou streetartovou minulostí, se představuje s cyklem obrazů a svérázných instalací pod názvem ArtPokalypsa. 

 

Umělecký pseudonym Opendmindz 360 představuje Marka Nenutila jako výtvarníka s otevřenou myslí. V poslední době tvoří svět bizardní, surrealistický a jeho expresivní obrazy jsou plné ostravského industriálu.

Video Reportáž Kristíny Kačmarské
video

Reportáž Kristíny Kačmarské

„Na někoho to působí temně, ale ty věci jsou pro mě krásné. Každá zrezivělá věc, opuštěná plechovka, teď jsou ještě v zasněžené krajině, stačí se porozhlédnout všude okolo,“ komentoval své dílo výtvarník Marek Nenutil.

Marka Nenutila sice inspirují místa, která jsou zcela opuštěná, jeho obrazy jsou ale naopak plné postav. Vyšel z graffiti artu. Vedle toho ovládá klasickou malbu, sochy, prostorové instalace. Svého času se věnoval designu triček, loutkám a dokonce ilustroval několik knih.

„Maluji odjakživa a baví mě to čím dál víc. Je to moje životní náplň, bez ní si to nedovedu představit. Jeden den sedím na gauči doma a už jsem nervózní, že už nic nedělám,“ uvedl umělec.

Na ostravskou výstavu Marka Nenutila už zájemcům zbývá jen  něco málo přes týden. Ve Slezskoostravské galerii končí 21. dubna.