Právě Barták z korupce obvinil Adamse. O úplatku údajně hovořili na brněnském veletrhu IDET v roce 2009. „Měl nabídnout Bartákovi úplatek v přesně nezjištěné výši za to, že zajistí další objednávku terénních vozidel Tatra pro českou armádu,“ konstatoval Petrásek. Adams prý v této souvislosti hovořil o jakémsi speciálním fondu ve výši 20 milionů, který je určen na získávání veřejných zakázek.
Korupce? Ne, šlo jen o „testování situace“, tvrdí Adams
Adams původně odmítal případ komentovat s ohledem na vyšetřování. Lidovým novinám později ale popsal zákulisní vyjednávání mezi Tatrou a zástupci státu. Připustil, že slova o úplatku zazněla, prý ale „jen testoval situaci“.

Rozhovor s Janem Petráskem
Policie podrobnosti k jeho stíhání zatím nesdělila. Adams prý podle policie na brněnském veletrhu nabídl tehdejšímu náměstkovi ministra obrany Bartákovi úplatek za to, že úřad zadá Tatře další armádní zakázky.
Adams uvedl, že v únoru 2008 vedl několik jednání s vlivným obchodníkem a lobbistou Michalem Smržem. Ten mu údajně tlumočil žádost o úplatek z vysokých míst, který by zajistil bezproblémové dokončení dodávky 588 terénních vozidel české armádě za 2,7 miliardy korun.
„Společnost Tatra nepochybně měla zájem na tom získat další zakázku na dodávku terénních vozidel pro českou armádu,“ poznamenal Petrásek s tím, že Barták byl v té době vysoce postaveným státním úředníkem, který si již dříve měl říci představitelům Tatry o úplatek.
„Byl tedy z tohoto pohledu ideální osobou, na kterou by se mohl Adams s nabídkou úplatku obrátit,“ poznamenal státní zástupce.
Mluvčí Tatry Vladimír Bystrov už dříve prohlásil, že se obvinění zakládá na tvrzeních již stíhaných lidí - Bartáka a Smrže. „Tatra považuje obvinění za nedůvodné, policejní postup za nestandardní a návrh na uložení vazby za nezákonný,“ uvedl. Sám Adams obvinění kategoricky popírá.