Plíškové zazpíval katovický kanár, Kvitová je v semifinále

Katovice - Petra Kvitová postoupila do semifinále nového antukového turnaje v polských v Katovicích. Nejvýše nasazená hráčka porazila ve čtvrtfinále Chorvatku Petru Martičovou bez problémů 6:3 a 6:2. S turnajem se naopak rozloučila Karolína Plíšková, která nezaskočila italskou favoritku Robertu Vinciovou a s novým antukovým turnajem se rozloučila. První sadu jednadvacetiletá tenistka prohrála 1:6, ve druhé dostala od světové třináctky a deblové jedničky „kanára“.

Na Vinciovou může Kvitová narazit ve finále a zápas by byl generálkou na semifinále Fed Cupu, které se bude hrát za týden v Palermu.

„Samozřejmě by bylo fajn, kdybychom se obě dostaly do finále a já vyhrála,“ smála se Kvitová v rozhovoru pro Radiožurnál. „Klidně bych si s ní zahrála, zatím jsme tady spolu jednou trénovaly, ale zápas je něco jiného. Hraje hrozně nepříjemně. Ale stejně by to byl velký rozdíl hrát turnaj a Fed Cup, navíc u nich. Ta antuka tam bude jiná než tady v Katovicích. Je to všechno hypotetické,“ řekla Petra Kvitová.

K případnému vzájemnému zápasu musí Kvitová v semifinále porazit Rumunku Alexandru Cadantuovou, 117. hráčku světa, a Vinciová Němku Anniku Beckovou.

Kvitová, která se v pondělním žebříčku WTA posune z osmého na šesté místo, odehrála v Katovicích ve čtvrtfinále svůj nejlepší zápas. Hrála uvolněně, dobře podávala a byla agresivní. Odvrátila všechny tři brejkboly, kterým čelila, sama získala soupeřčino podání třikrát.

Třiadvacetiletá Kvitová letos postoupila do semifinále podruhé. Předtím to dokázala v Dubaji, kde nakonec slavila titul, jubilejní desátý v kariéře.

Karolína Plíšková, aktuálně 81. hráčka pořadí WTA, se probojovala na okruhu WTA do čtvrtfinále potřetí, přičemž v únoru si z Kuala Lumpuru odvezla trofej. Proti Vinciové ale neměla šanci. Úvodní servis zápasu sice udržela, jenže pak se jí to už nepodařilo ani jednou.

Večer nastoupí na kurt nejvýše nasazená Petra Kvitová proti Chorvatce Petře Martičové. Česká jednička může na Vinciovou narazit ve finále a také s největší pravděpodobností za týden na antuce v Palermu v semifinále Fed Cupu.

Tenisový turnaj žen v Katovicích (antuka, dotace 235 tisíc dolarů), čtvrtfinále:

Vinciová (2-It.) - Karolína Plíšková 6:1, 6:0, Kvitová (1) - Martičová (Chorv.) 6:3, 6:2, Becková (Něm.) - Camerinová (It.) 7:6 (7:1), 6:0.

Čtyřhra - semifinále: Arruabarrenaová, Domínguezová (Šp.) - Birnerová, Burjačoková (ČR/Ukr.) 6:0, 6:3.