Policisté prováděli intenzivněji kontroly kamionů

Olomoucko - Na náklad a váhu kamionů se zaměřili policisté při dnešní bezpečnostní akci na Olomoucku. Nákladní vozy a dodávky kontrolovali spolu s celníky pomocí mobilních vah a také rentgenu. Řidiče tiráků také upozorňovali pomocí letáků na rozmáhající se loupeže v zaparkovaných vozech.

Na převážení nedovoleného zboží se zaměřil celní rentgen. Je jediný v České republice. Celní správě šlo hlavně o cigarety, zbraně nebo běžence. Pod drobnohledem se dnes ocitli všichni kontrolovaní řidiči na silnici R35.

„Fenomén přetížených vozidel ustupuje. Řidiči teď častěji nedodržují bezpečnostní přestávky,“ uvedl Petr Franěc, vedoucí dálničního oddělní Kocourovec. A ti jsou čím dál důmyslnější. Minulý týden chytili policisté řidiče, který měl svůj tachograf měřící přestávky, speciálně upravený. Díky tomuto vypínači mohl přepínat do stavu odpočinku a provozu. Policistům uvedl, že takto jezdí 3 roky, aniž by byl odhalen.

Dnešní kontroly měly také upozornit na narůstající počet vloupání do kamionů, a to i v době, kdy uvnitř někdo spí.

Během pondělní a úterní akce stihli policisté prověřit kolem čtyřiceti vozidel. Drobné přestupky zjistili zhruba u čtvrtiny z nich.