Kvitová už je v Palermu, „pinknout si“ půjde ve středu

Palermo (Itálie) - Hodinu před pondělní půlnocí dorazila tenistka Petra Kvitová do Palerma a zkompletovala český tým před semifinále Fed Cupu proti Itálii. V úterý světová osmička odpočívala, poprvé si půjde vyzkoušet antukový kurt při středečním tréninku.

Kvitová dorazila za výběrem kapitána Petra Pály o den později, protože v neděli hrála v Katovicích finále, ve kterém prohrála s Italkou Robertou Vinciovou. Na hotel Kvitová dorazila v pondělí v jedenáct večer. „Vypadá to, že všichni jsou ve výborné náladě. Doufám, že to dopadne dobře, urveme tři body a postoupíme do finále, abychom se mohly ukázat doma,“ uvedla Kvitová na facebooku týmu.

Kvitová měla po příletu volný den, aby vstřebala únavu po předcházejícím týdnu a po náročném cestování. „Odpočívám a snažím se nabrat energii ze sluníčka,“ řekla Kvitová. „Pinknout si půjdu ve středu odpoledne, ale nebude to nic extra. Jen abych si vyzkoušela kurt a prostředí,“ řekla.

Katovice - Prostějov - Palermo

Z polských Katovic zamířila Kvitová v neděli večer domů do Prostějova. „Přijela jsem v noci a ještě si rychle prala, abych měla co zabalit na Fed Cup a následně na turnaj ve Stuttgartu, kam pak pokračuji,“ poznamenala třiadvacetiletá Kvitová.

V Palermu už od pondělí trénuje čtveřice Klára Zakopalová, Lucie Šafářová, Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková. „Holky jsem viděla a byla se podívat i na kurt. Vypadá pěkně a klub je hodně domácký, což je příjemné,“ řekla Kvitová.

Světová osmička Kvitová by měla být jedničkou dvojnásobných vítězek soutěže, o dvojce kapitán Pála rozhodne mezi Zakopalovou a Šafářovou. Italský tým tvoří Sara Erraniová, Vinciová, Francesca Schiavoneová a Flavia Pennettaová.