Jihlava remízu zachránila až v závěru

Jihlava - Víc než fotbalovou krásu nabídl záchranářský duel bitvu mezi vápny. Oba soupeře před zápasem dělilo šest bodů, přičemž Jihlava má navíc k dobru úterní dohrávku v Ostravě. Stejný rozestup mezi oběma týmy zůstal i po remíze 1:1.

Na první šanci zápasu si diváci museli počkat až do 32. minuty, kdy Masopust dvacet metrů od Blažkovy branky fauloval, ke standardní situaci se postavil Kaufman, ale jihlavská jednička mezi třemi tyčemi dokázala jeho ránu vytěsnit alespoň na roh.

Domácí dlouho nemohli najít správný rytmus hry. Na svěřencích trenéra Komňackého bylo až příliš vidět, že aktuální sestava není tou optimální. Stratég na lavičce Vysočiny nemohl počítat s Jungem, Vaněčkem, Vašíčkem, Radou ani s dlouhodobě zraněným Kopicem. Jen na lavičku pustily zdravotní patálie Čviřika nebo Mešanoviče.

Video Studio fotbal
video

Studio fotbal

Teplice měly i po přestávce optickou převahu a držely častěji míč na svých kopačkách, Vysočina Grygarovu branku ohrožovala jen sporadicky ze standardních situací. Jedna taková přišla v 67. minutě, kdy si na centr Kolouška nejvýše vyskočil domácí forvard Šimonek, ale svou hlavičku nedokázal vměstnat mezi tři tyče teplické brány.

Jihlavané v předchozích pěti zápasech před vlastními fanoušky neinkasovali. Šestou nulu v řadě ale Blažkovi zkazil v 72. nejlepší střelec Teplic Mahmutovič, jenž na malém vápně poslal míč k levé tyči po přízemním centru Litsingiho.

Severočeši ale svého soupeře počtvrté za sebou neporazili a ani dnes se nedočkali první venkovní výhry v sezoně. Dvě minuty před koncem totiž vstřelil svůj premiérový gól v Gambrinus lize dvacetiletý talent Jihlavy Kliment, který hlavou zužitkoval centr Vaculíka.

Vysočina Jihlava - FK Teplice 1:1 (0:0)

Branky: 88. Kliment - 72. Mahmutovič. Rozhodčí: Příhoda - Peřina, Štěrba. ŽK: Kaufman, Matula (oba Teplice). Diváci: 3043. 

Jihlava: Blažek - Vaculík, Tlustý, Šourek, Josl - Masopust (83. Kliment), Marek, Koloušek (77. Kučera), Karlík, Tomeček (57. Kosak) - Šimonek. Trenér: Komňacký.

Teplice: Grigar - Jablonský, Kaufman, Matula - Vondrášek, Ljevakovič, Vachoušek (89. Lüftner), Podaný - Litsingi, Jindráček (78. Chovanec) - Mahmutovič (85. Kerič). Trenér: Ščasný.

František Komňacký: „Bod musíme brát. Nebyli jsme lepší než Teplice, paradoxně až po inkasované brance jsme se zvedli a začali hrát fotbal. Už nám taky nic jiného nezbylo, než se tlačit do útoku.“

Zdeněk Ščasný (Teplice): "„Když jsme se dostali do vedení, tak jsem věřil, že nám to tři body přinese. Bohužel nakonec nepřineslo. Byla to jejich prakticky jediná šance. Ten hráč byl na zadní tyči úplně sám. To bylo špatně.“