V Ostravě se dnes slaví Majáles

Ostrava - Studenti obou ostravských univerzit se spojili a zorganizovali ho vůbec poprvé v Dolní oblasti Vítkovic. Téma letošního svátku studentstva je také společné. Je jím sbližování ostravských univerzit aneb Jdeme do toho spolu!!! Organizátoři čekají vysokou návštěvnost.

O půl jedenácté vyrazila zhruba stovka studentů od ostravské radnice. V průvodu masek byli vidět horníci, nevěsta a ženich i hroznové víno.

Video Reportáž Venduly Horníkové
video

Reportáž Venduly Horníkové

Po dvanácté hodině dorazil průvod do Dolní oblasti. Všechny masky byly v páru a chtěly tím tak naznačit celé téma letošního majálesu. Bylo tím sbližování ostravských univerzit.

Na místě tradičně porota zvolila také krále Majálesu.

Od odpoledne pak v areálu čekaly na návštěvníky hned čtyři scény. Hlavní, na které vystoupí známé kapely jako J.A.R. nebo Mandrage, alternativní, elektronická a také studentská, kde sami studenti prezentují své vlastní umělecké projekty.

Poprvé v historii je na Majálesu tzv. Silent disko, kde se ve zvláštním stanu tančí se sluchátky na uších a na různou hudbu.

„Jsme zvědaví, jaký bude zájem, ale myslím, že studenti se takovýchto nových věcí nebojí, takže budou nadšeni,“ uvedla Jaroslava Kořená, hlavní organizátorka Majálesu 2013.

V Dolní oblasti to dnes bude žít až do rána. Pořadatelé čekají, že by sem mohlo přijít až osmnáct tisíc návštěvníků.