Prostějovské volejbalistky porazily Olymp a mají pátý titul v řadě

Praha - Volejbalistky Prostějova získaly pátý domácí mistrovský titul za sebou. Tým trenéra Miroslava Čady zdolal ve třetím finále pražský Olymp na jeho palubovce jasně 3:0 na sety a výhrou 3:0 na zápasy splnil roli favorita.

Zdroj: Letní olympijské hry Autor: Michal Kamaryt

Prostějovské suverénky vyhrály oba domácí duely, i když v tom druhém zdolaly mladý pražský celek až v tie-breaku. Třetí utkání už zápletku nepřineslo.

„Olymp u nás hrál lépe než teď doma. Naše forma gradovala v posledním utkání, tím to bylo pro nás snazší,“ řekl prostějovský kouč Čadai. Naznačil, že pro příští sezonu plánuje změny v sestavě. „Chceme, abychom byli v lepší formě než v uplynulé sezoně. Cílem bude postup ze skupiny Ligy mistrů,“ dodal.

Olymp začal doma odhodlaně a bez respektu a odskočil do tříbodového vedení, ale pak přišly chyby. Celkem jich v úvodním setu domácí udělali devět, z toho pět po zkažených servisech. „Solíme to naplno, nechceme jen přehazovat buchty a snažíme se jet, co to jde, ale chyb bylo příliš,“ litovala domácí kapitánka Andrea Sládková.

Video Prostějovské volejbalistky mají titul
video

Prostějovské volejbalistky mají titul

Prostějovské volejbalistky mají titul

BBV, 24. 4. 2013

Ohlasy trenérů třetího finále extraligy volejbalistek Olymp - Prostějov

Ve druhém setu vedl Olymp dokonce už 6:2 a do stavu 12:9 si udržoval náskok tří bodů. Pak opět přišly chyby v podání a projevily se zkušenosti Prostějova. Jeho hráčky zpřesnily nahrávku i útok a vývoj opět otočily. „V koncovkách jsme se vždy zlepšily, ale holky Olympu hrály dobře,“ chválila blokařka Prostějova Andrea Kossányiová.

Rozjeté hráčky Prostějova ve třetím setu už jasně kráčely za triumfem a jednoznačně Olymp přehrály. Dominovaly nad sítí i v obraně a zápas rychle ukončily.

„Ve druhém utkání jsme Prostějov vystrašili a sem přijel nabuzený. Nenašli jsme žádnou protizbraň, abychom jim mohli konkurovat,“ řekl trenér Olympu Stanislav Mitáč a přál si, aby mladý tým vydržel pohromadě. „Pokud by to vyšlo, což se deset let nestalo, tak by Olymp mohl v budoucnu sahat na nejvyšší mety,“ řekl Mitáč.

Finále play-off volejbalové extraligy žen - 3. zápas:

Olymp Praha - Agel Prostějov 0:3 (-20, -22, -14), konečný stav série 0:3.