Fotbalistky Baníku Ostrava opět prohrály

Ostrava - V posledním utkání základní části nejvyšší soutěže přivítaly fotbalistky Baníku Ostrava tým Slovácka. Diváci na hřišti v Ludgeřovicích čekali před vyřazovacími boji zlepšení hry Baníku, ale nedočkali se. Domácí děvčata prohrála vysoko 1:6.

Opět nepochopitelné chyby v obraně a laciné góly, tak vypadal souboj s oslabenými soupeřkami ze Slovácka a začalo to už po sedmi minutách hry, kdy Baňky inkasovaly po zmatcích před brankou poprvé a bohužel ne naposled. Hra Ostravanek působila chaoticky. Děvčata jakoby se na hřišti hledala a góly v jejich síti přibývaly. Až ve třicáté čtvrté minutě za stavu 0:3 střílela trestný kop Radka Vítková a její střela skončila za zády Zdeňky Červinkové. Skončil tak gólový půst Baníku trvající více než osmset minut, což je nový rekord ligy žen. Na obrázku hry se nic nezměnilo ani po přestávce. Pátý gól Slovácka zaznamenala střelou k tyči Petra Polášková a takto krátce před koncem utkání hlavou podepsala gólový účet střídající Zdeňka Skupinová. Baňky zaslouženě prohrály 1:6.

Reportáž Ladislava Lhotského (zdroj: ČT24)

Domácí hráčky teď čekají boje ve skupině o udržení v nejvyšší soutěži.