Brněnské basketbalistky propásly šanci na srovnání finálové série

Brno - Jediný bod rozhodl o tom, že i druhé finále ženské basketbalové ligy nakonec patřilo pražskému USK. Po katastrofálním vstupu do zápasu rozhodly obhájkyně titulu o vydřeném vítězství až v poslední čtvrtině. Třetí utkání je na programu v úterý 30. dubna v Praze a pokud USK zvítězí, získá třetí titul za sebou.

V úvodní čtvrtině se hrálo zcela podle brněnského scénáře. Svěřenkyně trenéra Jana Bobrovského v obraně uhlídaly nebezpečné pivotky Američanky Brunsonovou a Vaughnovou a získaly snadno náskok 19:4. Ve druhé čtvrtině po důrazné domluvě trenérky Natálije Hejkové se výkon Pražanek výrazně zlepšil. Přidaly na důrazu v obraně, prosazovaly se více i v koncovce a do poločasu snížily na rozdíl tří bodů.

Video Rozhovor s Terezou Peckovou
video

Rozhovor s Terezou Peckovou

Ve 22. minutě pro pět osobních chyb vypadla ze hry tahounka USK v prvním finále Brunsonová. Její absenci ale domácí hráčky plně nevyužily. Sice si udržovaly náskok, do jejich výkonů se ale stále více vkrádala nervozita a ztrácely míče. Brňankám ubývaly síly a postupně převzaly taktovku soupeřky.

Sedm minut před koncem USK po koši Lardyové poprvé vedl. Brňanky postihl v poslední čtvrtině pětiminutový střelecký výpadek. V nervózním závěru ještě získaly vysokoškolačky pětibodový náskok a v zoufalém tlaku se už podařilo domácím pouze snížit na rozdíl jediného bodu.

Video Rozhovor s trenérkou Natálií Hejkovou
video

Rozhovor s trenérkou Natálií Hejkovou