Hráčky Poruby udržely tříbodový náskok před Slavií

Praha - Házenkářky Poruby si v boji o druhé místo v extralize udržely tříbodový náskok před Slavií. V utkání třetího kola nadstavbové části remizovaly loňské mistryně s pražským týmem 32:32. Už jisté šampionky z Mostu zvítězily ve Veselí 30:29.

V Ostravě vedla domácí Poruba v 45. minutě 25:22, nervózní závěr ale vyšel lépe Pražankám. Reprezentační trio Keclíková, Knedlíková a Kutlvašrová dostalo Slavii minutu před koncem do vedení, dělbu bodů nakonec zařídila Chrenková.

Mistrovský Most ve Veselí střelecky táhly Beňušková s Martinkovou, na druhé straně odpovídaly Salčáková a Štěrbová, ovšem i přes jejich snahu domácí tým ve druhém poločase stále ztrácel. Dvě minuty před koncem se sice „panenky“ dotáhly na rozdíl jediného gólu, zkušené mostecké házenkářky však minimální náskok uhájily.