Baník má další problém. Musí zaplatit výchovné za Greguše, rozhodla arbitráž

Ostrava - Mezinárodní sportovní arbitráž CAS v Lausanne rozhodla, že fotbalový klub Baník Ostrava musí Nitře zaplatit výchovné za záložníka Jána Greguše. Přesná výše částky nebyla zveřejněna, vyrozuměním se momentálně zabývají právníci slezského klubu. Proti verdiktu CAS není odvolání.

Greguš, který od ledna hostuje z Baníku v anglickém Boltonu, přišel do Ostravy z Nitry v létě roku 2009. Čtyřleté dohadování mezi oběma kluby o nároku na výchovné v první fázi řešila FIFA, která žádost Nitry zamítla, ale její výrok teď zvrátil CAS.

„V minulých dnech jsme obdrželi vyrozumění, které je nyní v rukou našich právníků. Více to v tuto chvíli nebudeme komentovat,“ řekla ČTK mluvčí klubu Eva Šimčíková.

Podle neoficiálních informací by se mělo jednat zhruba o 2,5 milionu korun, které Baník musí Nitře neprodleně uhradit. Pro zadlužený klub je to další komplikace ve snaze o získání profesionální licence na další ročník. CAS má páky na vymáhání pohledávek jak prostřednictvím FIFA, tak národního svazu.

Licenční řízení už probíhá a musí být ukončeno nejpozději o půlnoci 31. května. Šéf komise Stanislav Rýznar sice odmítl komentovat jednání s jednotlivými kluby, ale je jisté, že Baník bude mít s plněním podmínek vážné potíže už kvůli tomu, že městské zastupitelstvo poněkolikáté odložilo hlasování o kapitálovém vstupu do společnosti provozující Bazaly. Z utržených peněz, podle vybrané varianty 111 či 120 milionů korun, chce Baník umořit největší dluhy.

Ostrava má už třetí přímou zkušenost s CAS za poslední roky. Slovácku musela vrátit šest milionů za přestup Maria Ličky, naopak 700 tisíc eur (asi 18 milionů korun podle současného kurzu) za přestup Lukáše Magery do Temešváru se nikdy nedočkala.