Veselý si zahraje finále v Ostravě, Rosol však podlehl Darcisovi

Ostrava - Ostravský challenger české finále mít nebude. Nejvýše nasazený Lukáš Rosol dnes prohrál s Belgičanem Stevem Darcisem a nenaváže na triumf z turnaje ATP v Bukurešti, český tenis ale bude mít ve hře o titul Jiřího Veselého. Mladá česká naděje si totiž ve svém utkání pohrála ve dvou setech s Miloslavem Mečířem.

Rosol podlehl Darcisovi ve třech setech 6:4, 6:7 a 4:6. Zápas měl český tenista výborně rozehraný, ve druhé sadě za stavu 6:5 podával na vítězství, jenže koncovku ztratil v tie-breaku a třetí sada už mu nevyšla. Rosolova šňůra vítězných zápasů se tak zastavila na čísle deset.

Vítěz dubnového challengeru v tureckém Mersinu Veselý vyřadil Slováka Miloslava Mečíře mladšího, jenž se v Komenského sadech prodral do semifinále z tříkolové kvalifikace. S Veselým ale prohrál jasně 2:6 a 4:6. Devatenáctiletý Veselý dnes hrál na Prosperita Open i semifinále čtyřhry, ale s Adamem Pavláskem podlehli právě nedělnímu soupeři Darcisovi se zkušeným Belgičanem Olivierem Rochusem 1:6, 6:1 a 8:10.

Tenisový challenger Prosperita Open v Ostravě (antuka, dotace 85 000 eur):

Dvouhra - semifinále:
Darcis (6-Belg.) - Rosol (1-ČR) 4:6, 7:6 (7:3), 6:4, Veselý (ČR) - Mečíř (SR) 6:2, 6:4.