Prostějov udolal Levice a je posledním semifinalistou

Prostějov - Posledními semifinalisty NBL se dnes stali basketbalisté Prostějova. V rozhodujícím pátém utkání čtvrtfinálové série nakonec nedopustili překvapení a porazili nejlepší tým nadstavbové skupiny A2 Levice 80:73. V semifinále se Hanáci utkají s NH Ostrava, druhou dvojici tvoří Nymburk a Pardubice.

Prostějovští Orli se slovenským účastníkem NBL dvakrát prohráli v základní části, v play-off ale pro ně bylo klíčové, že nezopakovali domácí zaváhání z prvního vzájemného duelu v sezoně a před vlastními diváky udrželi neporazitelnost.

Ve vyrovnaném duelu se Prostějov utrhl na začátku druhého poločasu jedenáctibodovou šňůrou od stavu 43:43. Soupeř se ještě dokázal vrátit do zápasu, ale snížení na 56:58 v úvodu poslední čtvrtiny bylo maximum. Dalších sedm bodů dali domácí, z toho pět za sebou Roman Marko, a Hanáci už šanci nepustili.

V domácím dresu dali 22 bodů Dušan Pandula a Kamil Švrdlík, který přidal 10 doskoků, nejlepším střelcem zápasu byl s 24 body levický Willie Kemp.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 5. zápas:

Prostějov - Levice 80:73 (20:17, 41:40, 58:52) Nejvíce bodů: Pandula a Švrdlík po 22, Marko 12, Kohout 10 - Kemp 24, Brandon Fields a Nuhanovič po 13, Mrviš 10. Rozhodčí: Vyklický, Matějek, Kučera. Fauly: 20:22. Trestné hody: 18/13 - 16/7. Trojky: 5:8. Konečný stav série: 3:2.

Semifinálové dvojice: Nymburk - Pardubice, Prostějov - Ostrava.