Kempy se připravují na novou sezonu

Olomouc, Ostrava – Novou zážitkovou stezku, půjčovnu elektrokol či hřiště nabídnou letos svým hostům kempy v Olomouckém kraji. Do atrakcí a rekonstrukce zázemí provozovatelé těchto rekreačních zařízení investují stovky tisíc až miliony korun. Některé projekty jsou financovány s pomocí evropských dotací. Provozovatelé moravskoslezských kempů novinky nechystají, investovali především do údržby a vylepšení areálů. Nebudou ale měnit ani ceny.

Novou zážitkovou stezku pro seniory a jejich vnoučata budují v rekreačním středisku Bozeňov na Šumpersku. Otevřít by se měla v létě. Stezka bude začínat v místním lanovém centru a kopírovat modrou turistickou trasu. Bude mít celkem deset zastavení, pět posilovacích strojů a pět společenských her.

„Nabídne jak pohyb, tak hry a zábavu. Vnoučata budou své babičky a dědy motivovat k protáhnutí se ve venkovní posilovně, senioři zase vysvětlí svým potomkům tradiční české hry, jako jsou šachy nebo Člověče nezlob se, které si společně zahrají, ovšem v nadměrné velikosti,“ upřesňuje Michal Kubica z občanského sdružení Centrum volného času Bozeňov, které na projekt získalo dotaci čtyři sta tisíc korun z Programu rozvoje venkova.

Novou lanovou dráhu zprovozní Kemp Baldovec na Prostějovsku. Ubytovaní hosté si budou moci zapůjčit i nová elektrokola, aby se bez velké námahy mohli projet po cyklostezkách v okolním kopcovitém terénu.

Autokemp Přehrada v Mostkovicích u Plumlovské přehrady na Prostějovsku zase klientům nově nabídne multifunkční hřiště, na kterém si mohou zahrát volejbal, nohejbal, badminton či florbal. Správa kempu investovala také do úschovny jízdních kol a bezdrátového připojení na internet.

Řada kempů na Olomoucku se zaměřila na zkvalitnění stávajících služeb. „Nové atrakce letos neplánujeme. Dali jsme přednost rekonstrukci sociálního zařízení, motelu a chatek, která bude stát několik stovek tisíc korun,“ vysvětluje správce kempu v Mohelnici na Šumpersku Zdeněk Čapák.

Areál vylepšují i provozovatelé kempu na břehu štěrkovny v Hlučíně na Opavsku. Ještě před sezonou opravili chaty a k novým sprchám chtějí ještě dodělat nové záchody. „Na vybudování dalších sprch a sociálních zařízení bychom chtěli získat dotaci. Čekáme ale na zahájení revitalizace jezera, jejíž součástí budou nové cesty, cyklostezky nebo úprava břehů,“ tvrdí ředitel Sportovně rekreačního areálu Hlučín Petr Breitkopf.

Na Tábořišti u rybárny u Žermanické přehrady v Dolních Domaslavicích na Frýdeckomístecku budou mít hosté zase k dispozici internetové wi-fi připojení. „Žádné další novinky nechystáme,“ dodává správce Stanislav Hrabec. Také Autocamp U viaduktu v Dolní Lomné zrekonstruoval sociální zařízení nedávno a na letošní sezonu novinky neplánuje. Provozovatelka Taťána Marszalková uvedla, že areál, kterým protéká říčka Lomná, nabízí kromě obvyklých věcí, jako je prodejna základních potravin nebo dětské hřiště, také lesní tělocvičnu a půjčovnu horských kol.

Žádné velké změny nechystá ani Autokemp Balaton ve Vítkově na Opavsku. „Sociální zařízení máme nové, zrekonstruovali jsme ho předloni. V letošní sezoně nově chystáme jen vlastní hodiny na měření elektřiny pro karavany. Každý tak zaplatí opravdu jen to, co spotřeboval,“ uvádí provozovatelka kempu Eva Řehulková. Areál nabízí koupání i rybolov ve vodní nádrži a zábavné večery jako country zábavy nebo karaoke.

Novinky nečekají ani na hosty Autokempingu Dolina v Ludvíkově na Bruntálsku. „Akorát jsme dělali údržbu a něco jsme vymalovali,“ říká prezident organizace Petr Lindner.