Fotbalistům Karviné se pod vedením nového trenéra Mazury daří

Karviná - Ve Fotbalové národní lize vyhráli fotbalisté Karviné z posledních šesti utkání pět. V posledním duelu 27. kola odnesl jejich zlepšenou formu celek HFK Olomouc, který si ze slezského města odvezl debakl 1:7.

Vzájemné podzimní utkání v Holicích skončilo bezbrankovou remízou 0:0. Jarní duel naopak nabídl gólový rekord. Už v patnácté minutě poslal Slezany do vedení Mišinský. Po čtvrthodině hry pak domácí vedli už 2:0, kdy míč za záda zaskočeného Šroma poslal ze vzdálenosti zhruba 35 metrů Vaněk.

Video Reportáž Lukáše Hudečka
video

Reportáž Lukáše HudečkaDo konce první půle se radovali prořídle karvinské tribuny ještě dvakrát. Nejprve se prosadil ve 38. minutě po chybě Šroma Fiala a o pár okamžiků později Mikula. Ten se prosadil i v úvodu druhého poločasu, když zvyšoval už na 5:0 pro Karvinou. Šestou branku domácích pak přidal po vydařené střele v 64. minutě záložník Hottek. Do střelecké listiny se nakonec zapsali i fotbalisté HFK. Palečka překonal dvacet minut před závěrečným hvizdem rozhodčího Proskeho Hromek. O poslendí branku duelu se postarali opět domácí. V 85. minutě se podruhé v utkání prosadil Mišinský. Karviná tak porazila HFK Olomouc zaslouženě 7:1.