Podvodnice stanula před soudem

Olomouc - Olomoucký krajský soud začal rozkrývat rozsáhlé podvody padesátileté Zuzany Chrenčíkové z Přerovska, která měla připravit dvě desítky důvěřivců o více než pět milionů korun. Žena se zaměřovala na vysokoškolsky vzdělané lidi a slibovala zhodnocení jejich úspor.

Atraktivní padesátnice, která údajně mluví třemi jazyky, si podle svých slov vydělávala skoro milion korun ročně. Dokázala si v krátké době získat důvěru zejména mužů. 

Video Reportáž Moniky Bezuchové
video

Reportáž Moniky Bezuchové

Zuzana Chrenčíková chodila podle podvedených pěkně a moderně oblékaná. Také proto jí řada z nich uvěřila, když se vydávala za právničku, manažerku nebo zástupkyni ropné společnosti.

„Na policii se obrátil první z poškozených v září roku 2011. Do srpna 2012 jsme měli nahlášeno osmnáct poškozených, kdy vylákaná částka byla vyšší než pět milionů korun,“ uvedla Marta Vlachová, mluvčí Policie ČR, Olomouc.

Seznam lží, kterými své okolí přesvědčovala, je velmi široký. Slibovala zhodnocení peněz investicemi do podílových fondů nebo třeba při obchodování s ropou, kdy tvrdila, že má kontakty ve společnostech jako je Lukoil, Unipetrol nebo British Petrol.

Sami podvedení se k její osobě už vyjadřovat nechtějí.

Za peníze žila obžalovaná nákladný život. Jezdila například drahými vozy. Vše měl hradit zahraniční partner, kterého žena jmenovat nechtěla. Naopak pochlubila se známostí s ruským miliardářem Abramovičem.

Zuzana Chrenčíková už byla za podobné podvody několikrát souzena, a to na Slovensku v Nitře a v Olomouci. Další rozsudek by si měla vyslechnout v příštích týdnech.