Pětatřicet nových hasičů dnes složilo slib

Brno – Slavnostní start hasičské kariéry dnes prožilo pětatřicet nováčků. Složili slib a oficiálně tak vstoupili do služby jihomoravského hasičského záchranného sboru. Doplní osm stovek kolegů na požárních stanicích po celém kraji.

„Služební povinnosti budu plnit řádně a svědomitě a nebudu váhat při ochraně zájmů České republiky nasadit i vlastní život,“ zaznělo z úst jednoho ze začínajících hasičů při slavnostním nástupu. Všech pětatřicet nováčků potom jednohlasně odpovědělo: „Slibuji!“ Důležitost tohoto momentu potvrzuje i mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška: „I já jsem skládal slib. Je to potvrzení zodpovědnosti, kterou nováčci mají vůči kolegům a hlavně vůči veřejnosti, které vyjíždí každý den na pomoc.“

Video Mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška
video

Mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška

Na výjimečný okamžik bude dlouho vzpomínat i devětatřicetiletý Marcel Musil, který je mezi letošními nováčky jeden z nejstarších: „U dobrovolné jednotky dělám od svých osmi let. Od roku 2008 jsem se snažil dostat k profesionálům. Bylo to dost těžké, ale jsem na to pyšný.“ Teď čeká rodáka z Rájce-Jestřebí ještě nováčkovský kurz a pak nastoupí k jednotce v Brně-Líšni.

Video Začínající profesionál Marcel Musil
video

Začínající profesionál Marcel Musil

Kromě nováčků se slavnostní ceremoniálu zúčastnilo i pětapadesát zkušených hasičů, kteří převzali medaile za věrnost.