Prostějov udolal Ostravu a má mečbol

Prostějov - Basketbalisty Prostějova dělí v lize jediné vítězství od čtvrté finálové účasti za sebou. V dnešním třetím semifinálovém zápase porazili doma Ostravu 81:77 a v sérii se ujali vedení 2:1.

I v sedmém vzájemném zápase v této sezoně se tak potvrdilo pravidlo, že vítězí domácí hráči. Hostující Nová huť sice vyhrála první poločas 46:38, ve třetí čtvrtině jí ale Orli povolili jen deset bodů a zápas otočili.

Střelecky domácí mužstvo táhli Dušan Pandula, který si připsal 25 bodů, a Ondřej Kohout. Ten nastřílel 19 bodů a přidal 12 doskoků. V dresu hostů opět zářil nejlepší střelec zápasu Jeremiah Wilson, autor 29 bodů a 16 doskoků.

Čtvrtý zápas série hostí v sobotu Ostrava, případný pátý zápas je na programu příští týden v úterý. Vítězové se o titul utkají s favorizovaným Nymburkem, který bez zaváhání přešel přes Pardubice. Při svém jedenáctém startu ve finále po sobě budou Středočeši usilovat o jubilejní desátý titul v řadě.

Sestřih basketbalu Prostějov - Ostrava (zdroj: ČT24)