Autobusová linka TigerExpress spojí Ostravu s polskými letišti

Ostrava - Mezi Ostravou a polskými letišti v Katovicích a Krakově bude od června jezdit nová pravidelná autobusová linka. Spojení zajistí v obou směrech čtyřikrát denně minibusy TigerExpress, jež bude provozovat společnost Turbotiger, kterou založili bývalí manažeři společností RegioJet a Student Agency Aleš Ondrůj a Peter Jančovič.

Cena jednosměrné jízdenky bude začínat na 220 korunách. Minibusy budou vyjíždět od vlakového nádraží v Ostravě-Svinově, zastaví v centru Ostravy a u nádraží v Bohumíně a pak u letišť v Katovicích a Krakově a v centrech těchto měst. „Cestujícím nabídneme zdarma připojení k internetu, kávu nebo noviny, bude také možné objednat si vyzvednutí na konkrétní adrese,“ uvedl Aleš Ondrůj, který kvůli novému projektu skončil jako mluvčí Student Agency.

První spoje vyjedou 3. června, zájemci si už teď mohou rezervovat lístky na internetových stránkách www.tigerexpress.eu. Spoje budou jezdit tak, aby co nejlépe navazovaly na odlety většiny linek z letišť v Katovicích a Krakově a také na vlaky v Ostravě a Bohumíně.

Z ostravského letiště v Mošnově na Novojičínsku létají pravidelné linky jen do Prahy, Vídně, Paříže a v sezoně do turistických destinací zejména ve Středomoří. Od června k nim přibude pravidelné spojení do Londýna. Oproti tomu z polských letišť nabízejí nízkonákladoví dopravci lety do několika desítek měst, například do Bruselu, Kyjeva, Stockholmu nebo sedmi destinací ve Velké Británii. Z Krakova a Katovic létají také německá společnost Lufthansa nebo italská Alitalia.

Společnost Turbotiger se kromě provozování linek TigerExpress zabývá poskytováním dalších cestovních služeb nebo konzultacemi v oblasti dopravy. Sídlo má v polských Katovicích a své aktivity vyvíjí zejména na polském trhu.