Fotbalový Kouba Cup vyhrál výběr jižní Moravy

Ostrava - Fotbalová hřiště v okolí Ostravy a stadion na Bazalech hostili letošní ročník Kouba Cup. Turnaje pro patnáctileté hráče se zúčastnili výběry všech čtrnácti krajů z České republiky a jako host výběr Západoslovenského fotbalového svazu. Vítězem se stal tým Jihomoravského kraje.

Turnaj byl sehrán ve třech základních skupinách. Jejich vítězové se pak o celkové prvenství střetli na ostravských Bazalech. Do finále se probojovali výběry Jihomoravského, Libereckého a Královéhradeckého kraje. Vítěz vzešel ze vzájemných duelů všech tří celku. Oba své zápasy vyhráli Jihomoravané, když porazili tým Libereckého kraje 2:1 a celek Královéhradeckého kraje 2:0.

Video Reportáž Lukáše Hudečka
video

Reportáž Lukáše Hudečka

Druhý skončil tým z východních Čech a třetí z Liberecka. Domácí pořádající tým Moravskoslezského kraje skončil na celkovém sedmém místě. Fotbalistům z Olomoucka se nedařilo a umístili se až na čtrnácté příčce. Výběr Zlínska pak skončil pátý.

Josef Csaplár si na turnaji vybíral své budoucí svěřence. Od nové sezony by totiž měl být trenérem reprezentace do šestnácti let.