Ostravský Baník se už odvolal k licenčnímu tribunálu

Ostrava – Přežil svou klinickou smrt a teď chce zpět. Ostravský Baník získal pomoc města a už se odvolal k licenčnímu tribunálu Fotbalové asociace České republiky. V případě, že se dohodne s věřiteli, bude moci získat licenci pro první a druhou ligu i na příští sezónu. Včerejší rozhodnutí zastupitelů, kteří Baník podpořili až na podruhé, ale vyvolává rozpaky.

Jako by rozhodčí přidal už k ukončenému zápasu ještě jeden poločas. Baník zachránila ne úplně obvyklá věc. Zastupitelé se po prvním neúspěšném hlasování rozhodli po dvaceti minutách hlasovat znovu.

Video Reportáž Radka Wiglasze
video

Reportáž Radka Wiglasze

„Je to standardní postup, my se nebojíme, že by to někdo napadl,“ uvedl Michal Bayer, mluvčí Magistrátu města Ostravy.

„Zastupitelstvo může o jedné věci rozhodnout vícekrát, pokaždé jinak, a platí vždy poslední usnesení,“ informoval Vladimír Řepka z ministerstva vnitra.

Emoce budí hlasování i den poté nejen mezi opozicí a koalicí, ale také u obyvatel Ostravy.

Překvapení ale včera vyvolala především změna rozhodnutí některých zastupitelů. Zatímco ODS od začátku záměr prosazovala a zastupitelé za Ostravak byli naopak jasně proti, komunisté ještě minulý týden tvrdili, že cena za Bazaly je vysoká. Nakonec čtyři z osmi komunistů včetně šéfa klubu návrh podpořili. „Já jsem dával své návrhy, ty neprošly, tak jsem se rozhodl nakonec Baník podpořit,“ uvedl Josef Babka z KSČM.

A i když se původně chtěli zdržet, pro byli při druhém hlasování i všichni přítomni zastupitelé za TOP 09. „Prvoligový fotbal do Ostravy patří a město kupuje majetek, který může zhodnotit,“ komentoval situaci Aleš Juchelka z TOP 09.

Podporu města teď budou muset hráči přetavit i v body získané na hřišti. Zítra na Bazalech přivítají Duklu Praha, a pokud vyhrají a jejich soupeři v tabulce za nimi ztratí, zajistí si záchranu.