Myším se v Intersparu líbí? Další prodejna uzavřena

Prostějov - Státní zemědělská a potravinářská inspekce včera odpoledne uzavřela prodejnu Interspar v Prostějově. Při kontrole v ní našla ve skladu i na prodejní ploše trus hlodavců, ohlodané potraviny a ve skladu také uhynulou myš. ČTK to sdělil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Ze stejných důvodů SZPI v minulém týdnu dvakrát uzavřela prodejnu Interspar ve Zlíně-Prštném.

Kvůli nedodržení hygienických předpisů SZPI uzavřela prodejnu v prostějovské Plumlovské ulici. „Stopy přítomnosti hlodavců SZPI zaznamenala mimo jiné i v regálech mezi cukrovinkami a potravinami pro děti,“ uvedl Kopřiva. SZPI zahájí s provozovatelem obchodu správní řízení o uložení pokuty, dodal.

Provozovateli obchodu SZPI nařídila, aby nechal prostory deratizovat, zavedl účinné postupy proti škůdcům a uklidil prodejní plochu i zázemí provozovny. Inspekce zároveň zakázala uvádět do oběhu veškeré potraviny se stopami přítomnosti hlodavců. 

Zlínskou prodejnu Intersparu uzavřela SZPI v minulém týdnu nejprve v úterý a po opakované kontrole i ve středu. V obou případech inspektoři v obchodě nalezli myší trus a ohlodané potraviny. Z regálu s oleji na ně dokonce vykoukla živá myš. Podle Kopřivy SZPI běžně s odstupem několika dní kontroluje provozovny uzavřené kvůli škůdcům, aby bylo možné prověřit účinnost deratizace.