Triatlon v Hranicích vyhrál Jiří Klíma

Hranice – Mezinárodní pohár v triatlonu pokračoval čtvrtým závodem v Hranicích. Další díl druhé nejprestižnější domácí závodní série obstaral inSPORTline triathlon cup, vypsaný na 700 metrů plavání, 20 km na kole a pět kilometrů běhu.

Hlavní postavou triatlonu v Hranicích byl dlouho teprve jednadvacetiletý Petr Cívela ze zlínského Titanu. V plavecké části byl suverénně nejrychlejší a na špici trochu překvapivě odjel i celý cyklistický úsek. Soupeřům v čele s loňským mistrem světa v Xteře Jiřím Klímou z přerovského Pemapu pomohlo až vytvoření šestičlenné skupiny, která přijela do depa v těsném závěsu za Cívelou. V běhu už dosud trápící se Klíma neměl konkurenci a týden před domácím šampionátem v terénním duatlonu si připsal cenné vítězství. Pro druhé místo si doběhl Cívela, třetí skončil Josef Křivánek.

Reportáž Miloše Korhoně (zdroj: ČT24)