Vedení zachráněného Baníku odvolalo před posledním kolem trenéra Pulpita

Ostrava - Trenér Martin Pulpit sice zachránil fotbalový Baník Ostrava v první lize, sezonu však ve slezském klubu nedokončí. Představenstvo klubu ho odvolalo z funkce ještě před posledním domácím utkáním s Jabloncem i s celým realizačním týmem. V sobotním duelu povede Baník dosavadní vedoucí týmu Tomáš Bernady, kouč dorostu Radomír Korytář a trenér brankářů Vít Baránek.

Šestačtyřicetiletý lodivod tak nedokončil ani své třetí prvoligové angažmá v kariéře. Žižkov ho propustil po čtrnácti kolech, Olomouc tři kola před koncem sezony. O osudu Pulpita se začalo spekulovat poté, co se objevily informace, že vedení Baníku jedná s trenérem Pardubic Martinem Svědíkem. Proto se očekávalo, že s Pulpitem neprodlouží smlouvu, která mu končí po sezoně, a duel s Jabloncem pro něj bude derniérou.

Nakonec si však Pulpit přitížil sám svou výřečností v médiích a jen uspíšil vlastní konec. Některé trenérovy výroky v rozhovoru pro čtvrteční deník Sport vedení Baníku považuje za porušení komunikačních pravidel klubu. „Klub jako Baník tohle nebude tolerovat. Jeho vyjádření považuju za neloajální vůči klubu,“ řekl předseda představenstva Petr Šafarčík.

Konkrétní výroky, kterými se Baník cítí poškozen, si nechal pro sebe. „Každý, kdo si to přečte, si udělá jasno,“ řekl Šafarčík. Pulpit ve zmíněném rozhovoru naznačil, že mu někteří lidé z vedení klubu házeli klacky pod nohy. Z kontextu vyplývá, že se patrně mělo jednat o sportovního manažera Radka Slončíka.

Pulpit přišel na Bazaly před sedmi měsíci s cílem zachránit tým v první lize, což se mu podařilo. Měl přitom situaci ztíženou nejistou budoucností klubu, který se na poslední chvíli vyhnul bankrotu. Na jaře však vyjma povedeného utkání v Plzni Slezané podávali spíše rozpačité výkony a zachránilo je zejména pět gólů Milana Baroše v utkáních s Příbramí a Hradcem Králové.

Video Reportáž Petra Hrčky
video

Reportáž Petra Hrčky