Denisa Rosolová doběhla čtvrtá, Pavel Maslák osmý

Eugene (USA) – Atletka Zuzana Hejnová vyhrála v nejlepším výkonu sezóny 53,70 závod na 400 metrů překážek na mítinku Diamantové ligy v americkém Eugene. Vylepšila tak svůj vlastní čas ze Šanghaje o devět setin. Druhá česká atletka Denisa Rosolová obsadila čtvrté místo. Nedařilo se naopak Pavlu Maslákovi, který po ulitém startu v Šanghaji doběhl poslední.

Pavel Maslák měl běžet svou první čtyřstovku sezony už v Šanghaji, tam ale zareagoval na zvuk z hlediště a byl za předčasný start diskvalifikován. Tentokrát byl opatrný, měl nejhorší startovní reakci a také jeho běh nebyl od startu vůbec ideální. Jeho výsledný čas je o sekundu a 15 setin horší než jeho český rekord. „Chtěl jsem začít opatrně prvních 200 metrů, protože tam byl protivítr. Šetřil jsem síly do závěru, ale tam mi to nejelo, jak jsem si představoval. Je to ale první čtvrtka, nemám obavy, že by to nešlo nahoru,“ řekl Maslák.

Svůj letošní výkon si vylepšila Denisa Rosolová, která v běhu na 400 m překážek skončila čtvrtá s časem 55.11. Na třetí Jamajčanku Spencerovou ztratila pouhých osm setin.

Výsledky

400 m překážky ženy: 1. Zuzana Hejnová (ČR) 53,70 – 2. Georganne Molineová (USA) 54,75 –3. Kaliese Spencerová (Jam.) 55,03 – 4. Denisa Rosolová (ČR) 55,11

běh na 400 m muži: 1. LaShawn Merritt (USA) 44,32 – 2. Kirani James (Gren.) 44,39 – Tony McQuay (USA) 45,31… 8. Pavel Maslák (ČR) 46,05