Hry bez hranic v Jilemnici

První červnový den je každoročně vyhrazen dětem. Tato tradice je již přes šedesát let připomínána jako Mezinárodní den dětí. U příležitosti dne dětí jsou připravovány různé společenské a sportovní akce. V Jilemnici uspořádali skauti v sobotu 1. června 2013 Hry bez hranic aneb Den netradičních sportů a zábavy pro celou rodinu. Jednalo se již o čtvrtý ročník.

Celá akce byla precizně připravena a zorganizována. Co bohužel ovlivnit nešlo, bylo počasí. Déšť, déšť a zase déšť provázel letošní Hry bez hranic po celý den. I přes nepřízeň počasí byly k dispozici různé hry, zajímavé činnosti i praktická dovednostní cvičení. Zkrátka – ten kdo přišel, nelitoval.

Video Reportáž Vojtěcha Kunáta
video

Reportáž Vojtěcha Kunáta

Doslova adrenalinovým zážitkem byly jízdy off-roadovými vozidly. O přesnou mušku se snažili lukostřelci. A bylo vidět, že tady jsou i jedinci, kteří se dokáží trefit do středu terče. Prolézačky, slalomová dráha, spirobal, kroket nebo diskbal, to je jen zlomek činností, které všechny bavily bez ohledu na počasí.

Hry bez hranic v Jilemnici
Hry bez hranic v Jilemnici

Čtvrtý ročník Her bez hranic v Jilemnici se i přes nepřízeň počasí uskutečnil. Za to patří všem pořadatelům i účastníkům velký dík. A všichni už se těší na příští rok, kdy, jak všichni věří, bude opět svítit slunce. Tak jak se na tuto akci sluší a patří.