Den koně v Lomnici nad Popelkou

V Lomnici nad Popelkou se v sobotu 1. června letošního roku konal již devátý ročník akce s názvem 'Já mám koně'. Cílem této pravidelné každoroční akce je připomenout co nejširší veřejnosti mnohostranné a po staletí využívané spojení člověka a koně tak, jak probíhalo v minulosti a kam směřuje v současné době. Tradičně se Krajský den koně, který svojí účastí obohacují zajímavé osobnosti, setkává s velkým diváckým zájmem. Ani letos tomu nebylo jinak, i když celé akci vůbec nepřálo počasí. Vytrvalý déšť však neubral nic z výjimečnosti této události.

Nejprve se však koně na celou akci museli pečlivě připravit. A že to nebyla příprava vůbec jednoduchá, je více než zřejmé. Den začal slavnostním průvodem všech účastníků, koní ve spřežení i pod sedlem. Průvod se seřadil v Tyršově parku, prošel postupně přes náměstí až ke hřišti, kde se odehrál hlavní program.

Video Reportáž Vojtěcha Kunáta
video

Reportáž Vojtěcha Kunáta

Po slavnostním nástupu všech účastníků požehnal pan farář koním a vše bylo nachystáno k zahájení. Začala jednotlivá vystoupení účastníků s komentářem buď vlastním, nebo prostřednictvím moderátora. Všechna předvedená cvičení a vystoupení byla doprovázena zájmem nadšených diváků.

Program nabídl vyžití v rámci možností deštivého počasí celým rodinám. Celodenní akce byla doplněna stylovým hudebním doprovodem. Bohaté občerstvení doplnilo pohodovou náladu a již dnes se všichni těší na další ročník této krásné akce v Lomnici nad Popelkou.