Mercedes odjíždí. Klubová ikona Švancara končí ve Zbrojovce

Brno - Zkušený fotbalový útočník Petr Švancara odchází z Brna. Vedení Zbrojovky na klubovém webu informovalo o tom, že se s nejlepším střelcem týmu, který měl ještě na rok smlouvu, dohodlo na předčasném ukončení spolupráce.

O osudu pětatřicetiletého Švancary, jenž dal v uplynulé sezoně za Brno šest branek, rozhodla hráčova dnešní schůzka s místopředsedou Zbrojovky Václavem Bartoňkem, sportovním ředitelem Zdeňkem Kudelou a trenérem Ludevítem Grmelou. Vedení se nelíbilo, jak hráč v médiích komentoval rozhodnutí nového kouče posadit ho mezi náhradníky.

Video Rozhovor s Petrem Švancarou
video

Rozhovor s Petrem Švancarou

„Sdělili si představy o vztahu klub a hráč v příští sezoně. Vzhledem k rozdílnostem v těchto představách dospěly obě strany ke společnému závěru, a tím k dohodě o změně angažmá hráče,“ uvedl klub.

Video Rozhovor se Zdeňkem Kudelou
video

Rozhovor se Zdeňkem Kudelou

Po odchodu ze Zbrojovky, která za útočníka nebude požadovat odstupné, by Švancara chtěl i nadále hrát v nejvyšší soutěži. „Má jednu nabídku z první a jednu z druhé ligy,“ citoval server iSport Kudelu.

Švancara je odchovancem Brna, v minulosti působil také ve Slavii Praha, Opavě, Viktorii Žižkov, Slovácku a Interu Bratislava. V české lize odehrál 288 zápasů a dal 56 branek.