Policisté odhalili nebezpečného lupiče, který poléval oběti benzínem

Uherské Hradiště, Olomoucko – Své oběti poléval benzínem a hrozil, že je zapálí. Jiné ohrožoval pistolí. Mimořádně zákeřného lupiče teď odhalili kriminalisté z Uherského Hradiště a obvinili ho ze čtrnácti přepadení. Loupil i na Olomoucku.

Ve směnárně ve Starém Hrozenkově, který je poblíž slovenské hranice, lupič poprvé vyměnil svou plynovou pistoli za PET láhev s benzínem a zapalovačem. Pult i směnárnici polil hořlavinou a pohrozil, že škrtne. Pak si odnesl 30 tisíc korun a zmizel.

Video Reportáž Luboše Dostála
video

Reportáž Luboše Dostála

„Do směnárny kvůli ochrannému sklu nemohl použít pohrůžku střelnou zbraní, tak vymyslel, že ho polije benzínem.,“ uvedl kriminalista Petr Petrželka.

Děsivý nápad se mu zalíbil, a tak ho použil ještě na dalších dvou místech. Podle policie ale loupil nejméně čtrnáctkrát, většinou s pistolí a důkladným divadelním líčením.

Jedná se o sedmatřicetiletého, nezaměstnaného, pětkrát soudně trestaného hazardního hráče z Brna. Od loňského léta přepadával herny, bary a směnárny v Jihomoravském, Olomouckém i Zlínském kraji. Naloupil celkem čtvrt milionu korun.

„Část peněz dával manželce s tím, že je vydělal na brigádách, aby měla na výživu pro dítě a na chod domácnosti. Část peněz prohrál v automatech a část peněz použil na zaplacení dluhů.“ uvedl kriminalista Jan Dibďák.

Obávaného lupiče-polévače zadržela policie v Blansku. Probudila ho v autě, ve kterém přespával a vyjížděl za kořistí.