Veselý překvapil, vyřadil v Prostějově Rosola

Prostějov - O malou senzaci se na tenisovém challengeru Czech Open v Prostějově postaral devatenáctiletý Jiří Veselý, který ve třech setech porazil Lukáše Rosola. Další reprezentant a pátý nasazený Radek Štěpánek porazil španělského antukáře a turnajovou čtyřku Alberta Montaňése 6:3, 6:4. Naopak svou prostějovskou pouť skončil trojnásobný vítěz a loňský finalista Jan Hájek, který podlehl Rusovi Tejmurazovi Gabašvilimu 4:6, 3:6.

Talentovaný mladík Veselý porazil v české bitvě druhého nejvýše nasazeného Lukáše Rosola 5:7, 6:4 a 7:6. Veselý sice nezvládl koncovku úvodní sady, v dalším průběhu ale těžil ze svého tvrdého podání, které zpestřil 12 esy. Rosol se v závěru zlepšil, ovšem v rozhodujícím tie-breaku ztratil po nevydařeném míči nervy. Vzteky rozbil raketu a koncentrovaný Veselý zakončil dlouhou bitvu posledním bodem přímo z podání.

„Odehráli jsme nesmírně těžký zápas, ve kterém rozhodovaly maličkosti. V tie-breaku bylo důležité, že se mi podařilo bodovat jedním stopbalem a třemi esy,“ řekl po utkání Veselý.

Štěpánka v utkání proti vítězi nedávného turnaje ATP v Nice potkala jediná slabší chvilka v závěru druhého setu, když za stavu 5:2 ztratil podání a následující hru.

V posledním čtvrtfinále vypadl po Montaňésovi i poslední španělský antukář a turnajová šestka Albert Ramos, který prohrál s Němcem Peterem Gojowczykem 3:6, 6:1 a 4:6.

V pátečním semifinále se od 11:00 hodin střetne Štěpánek s Gabašvilim a po nich Veselý s Gojowczykem.

Video Tenista Veselý hodnotí vyřazení Rosola na prostějovském challangeru
video

Tenista Veselý hodnotí vyřazení Rosola na prostějovském challangeru

Tenista Veselý hodnotí vyřazení Rosola na prostějovském challangeru

Štěpánek zdolal Montaňése

Štěpánek postoupil v Prostějově a vydělal na pomoc zatopené Spartě

Tenis - UniCredit CZECH OPEN 2013

Výsledky Czech Open:

Dvouhra - čtvrtfinále: Veselý (ČR) - Rosol (2-ČR) 5:7, 6:4, 7:6 (7:4), Štěpánek (5-ČR) - Montaňés (4-Šp.) 6:3, 6:4, Gabašvili (Rus.) - Hájek (8-ČR) 6:4, 6:3, Gojowczyk (Něm.) - Ramos (6-Šp.) 6:3, 1:6, 6:4.

Semifinálové dvojice: Štěpánek - Gabašvili, Veselý - Gojowczyk.