Jankulovski se rozloučí hvězdnou beneficí na Bazalech

Ostrava – Bývalý fotbalový reprezentant Marek Jankulovski se oficiálně rozloučí s kariérou. Hvězdně zastoupenou slavnostní rozlučku bude mít v sobotu v Ostravě na Bazalech. Bude to benefiční utkání. Proti sobě nastoupí tým Jankulovského a bronzový celek z Eura 2004. Zápasu se zúčastní například bývalý italský reprezentant Gennaro Gattuso, Pavel Nedvěd, Tomáš Rosický, Petr Čech nebo Jan Koller.

Ostravskému odchovanci, který jako třetí český fotbalista vyhrál v roce 2007 s AC Milán Ligu mistrů, přijedou vzdát hold bývalí spoluhráči z reprezentace i klubů. Bronzový výběr z mistrovství Evropy v Portugalsku by měl být kompletní, a to včetně kouče Karla Brücknera nebo Karla Poborského.

Větší neznámou je složení posádky cestujících, kteří v sobotu přiletí do Ostravy malým speciálem z Milána. Jankulovskému slíbili účast někdejší parťáci z AC Gattuso, Giuseppe Favalli a Luca Antonini. „Průběžně si telefonuji s několika kluky, ale říct, kdo tady stoprocentně bude, budu moct až poté, co je uvidím vystoupit z letadla,“ uvedl Jankulovski, který naposledy působil v Baníku Ostrava.

Do svého rozlučkového celku pozval dále například Radka Slončíka, Marka Poštulku, Pavla Kuku, Radka Látala nebo Radoslava Kováče. Jankulovski, který nedávno oslavil 36 let, odehraje za každý tým jeden poločas. „Od svého zranění jsem nehrál. Začal jsem kvůli benefici trénovat, ale teprve nedávno. Doufám, že to zvládnu,“ řekl. S kariérou skončil už vloni v lednu po druhém vážném zranění kolena.

Benefice začne v šest večer. V předprodeji si vstupenky pořídilo více než patnáct tisíc diváků. „Lístků je ale pořád dostatek a budou se prodávat v pokladnách stadionu ještě před utkáním. Lidé se nemusejí bát, že by šli na Bazaly zbytečně,“ řekl manažer utkání Michal Otava. Česká televize akci zaznamená mimo jiné sestřihem, který mohou diváci zhlédnout v pondělí v osm večer na ČT sport.

Video Reportáž Radka Wiglasze
video

Reportáž Radka Wiglasze