Bývalá tenisová jednička Moya předvedl své umění na greenu

Brno - Na jubilejní dvacátý ročník tenisového challengeru Unicredit Czech Open se přijela podívat i bývalá světová jednička Španěl Carlos Moya. Před plánovanou exhibicí si dnes razanci úderů procvičil právě se svým zítřejším soupeřem Jiřím Novákem, tentokrát ale na golfovém greenu.

 

Sílu švihu vítěz Davis Cupu a French Open rozhodně neztratil, smysl pro humor také ne. Na jižní Moravě se sedmatřicetiletý sympaťák zatím výborně baví. „Spojit golf a tenis, to je skvělá příležitost, navíc je tady dobrá atmosféra a příjemní lidé, užívám si, že tady můžu být,“ řekl Carlos Moya.

Video Tenis - Exibice - UniCredit CZECH OPEN 2013
video

Tenis - Exibice - UniCredit CZECH OPEN 2013

Před golfovou holí ale dává Carlos Moya i po skončení profesionální kariéry přednost tenisové raketě. Že se s ní nezapomněl ohánět, bude moci ukázat v zítřejším exhibičním zápase s Jiřím Novákem, kterému bude chtít vrátit porážku z golfového pažitu. „V minulosti jsme proti sobě svedli několik velkých bitev. Jirka je úžasný člověk i hráč, dlouho jsem ho neviděl hrát, ale oba budeme chtít hlavně pobavit diváky,“ má o hlavním poslání exhibice jasno Moya.

Video Rozhovor s Jiřím Novákem
video

Rozhovor s Jiřím Novákem

Carlos Moya profesionální kariéru ukončil v roce 2010. Vítěz jedenácti turnajů ATP v současnosti žije ve Švýcarsku. Jak tenisové představení dvou bývalých elitních hráčů dopadne, můžete sledovat zítra od 10:05 na ČT Sport. „Nevěděl jsem, jaký je Carlos golfista, ale před jeho tenisovými kvalitami smekám. I když jsme byli oba v nejlepší desítce, on dokázal vyhrát grandslamový turnaj. Byl bych rád, kdyby se mi podařilo ho zítra porazit,“ prozradil Jiří Novák.