Štěpánek vyhrál v Prostějově a věnoval 12 tisíc eur na zatopenou Spartu

Prostějov – Tenista Radek Štěpánek vyhrál potřetí v kariéře prostějovský challenger. Na jubilejním dvacátém ročníku turnaje Czech Open v českém finále porazil o patnáct let mladšího Jiřího Veselého 6:4 a 6:2.

Čtyřiatřicetiletý Štěpánek se na Hané radoval z titulu po devíti letech. Turnaj v areálu TK Plus ovládl rovněž v letech 2003 a 2004. „Jsem strašně rád, že jsem byl schopen fyzicky a zdravotně zvládnout pět zápasů v pěti dnech, a vítězství si moc cením. Na to, že jsem na padesáti šedesáti procentech, tak jsem tohle nečekal,“ řekl Štěpánek, který v lednu podstoupil operaci krční páteře a teprve se snaží vrátit do formy, v níž třeba loni v listopadu získal ve finále Davisova poháru vítězný bod. „Tohle je ta nejlepší léčba,“ usmál se.

Finále proti Veselému ovládl zkušenostmi a pestřejší hrou. V každém setu rychle získal náskok a diktoval tempo. Při prvním mečbolu udělal dvojchybu, ale při druhém výhru pečetil volejem. „Věděl jsem, že mi zezadu moc neublíží, a měnil jsem rytmus od začátku až do konce,“ řekl Štěpánek.

Za titul získal 15 300 eur (asi 394 000 korun) a větší část věnoval na obnovu zatopeného areálu pražské Sparty, jejímž je členem. Peníze dali také Lukáš Rosol, Němec Florian Mayer nebo Fin Jarkko Nieminen.

Video Štěpánek zkompletoval na challengeru v Prostějově vítězný hattrick
video

Štěpánek zkompletoval na challengeru v Prostějově vítězný hattrick

Před finále pobavili diváky svými stále precizními údery i legráckami Jiří Novák a bývalý první hráč světa Carlos Moya ze Španělska. „Hrajeme na čas,“ oddechoval Novák ztěžka po jedné výměně. Moya zahrál úder mezi nohama po vzoru Rogera Federera a Novák plácl přes ruce sudího, protože ukázal dobrý míč.

Na okruhu ATP vyhrál ve vzájemné bilanci Moya, vítěz grandslamového Roland Garros z roku 1998, nad Novákem 7:6. V Prostějově v utkání na jeden set zvítězil bývalý pátý hráč světa Novák 6:3 a pomyslně tak zápasy vyrovnal.

Challenger Czech Open v Prostějově (antuka, dotace 106 500 eur):

Dvouhra - finále: Štěpánek (5-ČR) – Veselý (ČR) 6:4, 6:2. Čtyřhra – finále: Monroe, Stadler (1-USA/Něm.) – Rosol, Kowalczyk (3-ČR/Pol.) 6:4, 6:4.