Víkend bude slunečný. Otevře většina koupališť

Brno – Teplé počasí vylákalo do parků, na cyklostezky nebo k vodě tisíce lidí. Svoje brány tento týden otevřela řada koupališť, kterým zahájení sezóny oddalovalo počasí. Letní teploty mají podle meteorologů vydržet i o víkendu, přeháňky nebo bouřky by se měly objevit jen ojediněle.

O víkendu budou teploty letos možná poprvé atakovat hranici 30 stupňů Celsia. Připravení jsou na to majitelé koupališť, kteří ještě před několika týdny bazény čistili a nově natírali nebo opravovali atrakce. Dnes svoje brány návštěvníkům poprvé otevřelo kuřimské koupaliště.  „Letos na přání návštěvníků nově nabídneme takzvaný multivstup. Pokud si návštěvníci koupí celodenní vstupné do vnitřního areálu, tak je pustíme i do venkovních bazénů,“ vysvětlil manažer kuřimského koupaliště Jan Sojka.

O víkendu jsou připravení poprvé otevřít také v Kyjově nebo v Kroměříži. V uplynulých dnes první návštěvníky přivítala řada dalších koupališť na jižní a východní Moravě.

Brno

Koupaliště Kraví Hora – otevřeno

Koupaliště Brno-Královo Pole – otevřeno

Koupaliště Zábrdovice – otevře 22. června v 9 hodin (za každého počasí)

Koupaliště Riviéra - otevře až 22. června v 9 hodin (bazénová část od 8. června)

Aquapark Kohoutovice (bazén na střeše) – otevřeno

Jihomoravský kraj

Koupaliště v Kuřimi – otevřeno od pátku 14. června od 13 hodin

Koupaliště Kyjov – otevře v sobotu 15. června v 10 hodin

Koupaliště Červenka v Boskovicích – otevře až v červenci

Městská plovárna Louka ve Znojmě – od 18. května zkrácená otevírací doba, od 15. června standardní provoz

Koupaliště Pohoda Únanov - otevřeno

Letní koupaliště v Hodoníně – otevřeno

Koupaliště Riviéra v Mikulově – otevřeno

Zlínský kraj

Venkovní bazén Lázně Zlín - dle počasí

Koupaliště v Uherském Brodě – otevřeno

Letní koupaliště Palouky, Velké Meziříčí – otevřeno

Koupaliště Bajda Kroměříž – otevře 15. června

Městské koupaliště v Hulíně - zavřeno


Slunečné počasí celý týden lákalo k projížďce také cyklisty a bruslaře. Na největší brněnské cyklostezce vedoucí od ulice Poříčí až k nákupním centru Olympia je ale čekají spíše komplikace. Stezku na dvou místech přerušili stavbaři. První omezení je za soutokem Svratky s Ponávkou v Komárově, další u sportovního areálu Hněvkovského. Tam je stezka přerušená na obou stranách řeky kvůli stavbě nové lávky.

Na některých místech leží štěrk, který je nebezpečný především pro bruslaře. Pokud do něj vjedou, hrozí, že ztratí rovnováhu a upadnou. Štáb ČT byl svědkem jedné takové nehody - naštěstí pro bruslaře ale neskončila žádným vážnějším úrazem.