Znojmo má cestu do první ligy otevřenou, dostalo licenci

Praha - Nováček první fotbalové ligy Znojmo může hrát v příští sezoně nejvyšší soutěž. Klub uspěl s odvoláním proti neudělení profesionální licence. Rozhodl o tom Licenční tribunál Fotbalové asociace ČR. Znojmo si tak mezi elitou zahraje poprvé ve své historii. Postup si vybojovalo vítězstvím v uplynulém ročníku druhé ligy.

Znojmo na konci května nezískalo licenci typu bronz, která je nezbytná pro start ve druhé lize. Jihomoravský klub o ni však ani nežádal a při odvolání usiloval o vyšší licenci pro nejvyšší soutěž typu silver. „Teď na konci už jsme čekali, že uspějeme. Věděli jsme, že všechny ty podmínky, které jsme měli splnit, jsme splnili. Na jednu stranu je to obrovská radost, na druhou stranu nás čeká strašně moc práce,“ řekl technický manažer Znojma Karel Hodák.

Video Rozhovor se sportovním manažerem Michalem Sobotou
video

Rozhovor se sportovním manažerem Michalem Sobotou

Znojemští po postupu řešili především to, kde budou ligu hrát, neboť jejich stadion nesplňoval parametry pro nejvyšší soutěž. Klub se tak dohodl, že po dobu rekonstrukce svého stadionu bude hrát ligové zápasy v Brně na hřišti tamní Zbrojovky. Snahu Znojma získat první ligu v minulých dnech podpořil i předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta. „Chceme Brnu poděkovat. Jsme rádi, že jsme se nakonec dohodli a našli společnou řeč. Určitě je to dobře pro kluby i pro fanoušky v regionu,“ uvedl Hodák.

Video Znojmo získalo licenci a může jít do 1. ligy
video

Znojmo získalo licenci a může jít do 1. ligy

„Trenér a sportovní manažer se teď mohou naplno věnovat sportovním věcem, já a majitel věcem kolem chodu klubu. Hlavně stadion, to je vedle sestavování kádru to nejdůležitější,“ dodal Hodák.

Licenční tribunál dnes rozhodoval také o odvolání čtyř druholigových týmů. Pardubicím, Mostu i střížkovským Bohemians Praha dodatečně licenci udělil, v případě Čáslavi bylo řízení zastaveno z důvodu sestupu klubu do třetí ligy.