Šumperk dražil ztráty a nálezy

Šumperk - Celkem dvaatřicet položek, mezi kterými byl třeba MP3 přehrávač, fritéza a několik jízdních kol, přilákalo třicítku lidí. Částky, za které byly věci v dražbě k mání, se přitom pohybovaly od deseti až po tisíc korun. Město nakonec díky aukci získalo do svého rozpočtu více než osmnáct tisíc korun.

Někteří se účastní dražby proto, že je to pro ně adrenalin a baví je přihazovat peníze. Jiní přišli na Městský úřad v Šumperku proto, aby v dražbě lacino získali poměrně kvalitní věc.

Video Reportáž Evy Knajblové
video

Reportáž Evy Knajblové

„Draží se to, co lidé někde zapomenou, někde ztratí a policie to přinese. Jsou to mobily, kabelky nebo jízdní kola,“ uvedl Petr Holub, tajemník MěÚ Šumperk.

Šumperk draží ztráty a nálezy už deset let. Vždy prostřednictvím dražební firmy. Letos poprvé vedl dražbu městský exekutor.

Dražbu ztrát a nálezů pořádali před dvěma roky taky ve Šternberku. Zájem byl tehdy hlavně o jízdní kola.

„Cena se stanoví podle opotřebení a stáří dané věci a můžu říct, že před těmi dvěma lety, kdy jsme dražbu pořádali naposled, se stály fronty,“ uvedla Irena Černocká, tisková mluvčí MěÚ Šternberk.

Ztracené věci musí města ze zákona uschovat na půl roku. Během té doby se o ně může majitel přihlásit. Děje se tak ale v minimu případů.