Částku 2,9 milionu korun škola vybrala postupně od devadesátky věřitelů. Teď se k nim přidali dva investoři, každý škole slíbil dva miliony. „Tito investoři vstoupili do společnosti jako společníci,“ řekl jednatel a zakladatel gymnázia František Pospíšil.
Jedním z nich jsou rodiče současného studenta. „Máme zde dítě. Ráno se vzbudí a víme, že se do školy těší. Je zde velmi přátelská atmosféra, děti jsou zde usměvavé a slušné,“ vysvětlil Petr Šimčák důvody, proč se pro investici rozhodl. Jako nový společník gymnázia má zájem zapracovat především na její image. „Je to dobrá škola a rodiče by měli vědět, že se zde neučí kvalitně pouze předměty s uměleckou profilací, ale také jazyky, matematika, fyzika. Byl jsem velmi příjemně překvapený. Myslím, že škola má skvělou budoucnost,“ dodal.

Petr Šimčák vysvětluje, proč se rozhodl do školy investovat
Druhým investorem je Pavel Matuška z Blanska, který podle ředitele zatím se školou žádnou spojitost nemá, má však zájem o to, aby tam později studovalo také jeho dítě.
„Koupě budovy se uskuteční co nejdřív, pravděpodobně v červenci,“ uvedl Pospíšil. Obavy o chod gymnázia od nového školního roku, které se vyrojily v posledních měsících, dnes Pospíšil vyvrátil. „Od září bude škola fungovat normálně. S tím, že se ještě rychle pokusíme něco opravit. K našemu dvacátému výročí snad vykročíme do nového období opět s chutí,“ věří.
Přestože se škole podařilo získat potřebnou částku na koupi budovy, na nezbytnou rekonstrukci si nejspíš bude muset půjčit od banky. Budova zoufale potřebuje novou střechu a výměnu oken.
Městská část vybírala nájemné, ale neinvestovala do oprav
Gymnázium si budovu na rohu ulic Kristenova a Chaloupky, kterou si teď chce koupit, dosud pronajímalo od městské části Brno-Komín. Ta ale prý neinvestovala do oprav. „Gymnázium zaplatilo na nájemném takřka pět milionů korun, tyto peníze se zpět do budovy nikdy nevložily, i když to bylo smluvně dohodnuto,“ postěžoval si už dříve Pospíšil.
Dluhopisy s pěti, deseti a patnáctiletou splatností měli kupovat především rodiče žáků a přátelé školy. Úroky začínaly na třech procentech. Hodnotu dluhopisu si zájemci o investici mohli stanovit sami. „Částky se pohybovaly mezi pěti až dvěma sty tisíci korun,“ upřesnil Pospíšil. Další peníze měl přinést i pronájem školních prostor o víkendech a o prázdninách.