Zloději vykradli prodejnu kol. Probourali se stěnou

Brno - Velká cyklistická loupež se odehrála na Heršpické ulici v Brně, kde sídlí specializovaná prodejna kol. Ačkoliv v minulosti se již zloději do obchodu vloupali, nikdy ne tak radikálně jako nyní. Po jejich víkendovém řádění zůstala ve stěně prodejny díra jako po loupeži z amerického filmu. Výši škody odhaduje prodejce až na tři miliony korun.

Do prodejny cyklistických potřeb se zloději dostali probouraným otvorem ve zdi. Ten si v průběhu víkendu připravili ze sousední kotelny pomocí sbíječek. Z obchodu si pak odnesli kola, přilby i menší cyklistické vybavení. Ačkoliv přesnou výši škody zjistí majitelé až po inventuře, zatím ji odhadují až na tři miliony korun.

Zloději se probourali stěnou
Zloději se probourali stěnou

Nejednalo se navíc o úplné amatéry. Zloději při vloupání obelstili řadu bezpečnostních opatření, například pohybová čidla nebo bezpečnostní kameru. Specifický je také jejich lup. Zloději totiž ukradli jen cennější zboží a levnější kousky nechali na místě. Ke kolům si navíc vzali i záruční listy, aby si ulehčili následující odprodej kradeného zboží.

Video O loupeži hovoří jednatel Tomáš Hawerland
video

O loupeži hovoří jednatel Tomáš Hawerland

„Celkem se jednalo asi o pětadvacet kol: silničních i horských, dále také o oblečení, přilby a drobnosti jako ponožky, brýle a spoustu dalších věcí,“ vyjmenovává ukradené zboží jednatel cykloprodejny Tomáš Hawerland. Do obchodu se nezvaná návštěva dostala otvorem právě o velikosti kola. Vedle firmy totiž leží kotelna, kde stačilo rozbít okno a už zlodějům v cestě téměř nic nestálo. Prodejnu dnes celé dopoledne prohledávali policisté, teprve poté se mohli dělníci pustit do úklidu a zazdění probourané stěny.

  • Zloději překonali celou řadu bezpečnostních opatření
    Zloději překonali celou řadu bezpečnostních opatření zdroj: ČT Brno
  • Kotelna leží v těsné blízkosti prodejny
    Kotelna leží v těsné blízkosti prodejny zdroj: ČT Brno