Kvitová, Berdych a další tři Češi si zahrají o osmifinále

Londýn – Celkem pět českých tenistů se představí v sobotním programu třetího kola Wimbledonu a bude se chtít poprat o účast v osmifinále v All England Clubu. Dohrávané utkání Petry Kvitové s Jekatěrinou Makarovovou a zápas Tomáše Berdycha s Kevinem Andersonem vám přineseme v textovém on-line přenosu. Kromě českých jedniček se představí ještě Eva Birnerová, Petra Cetkovská a Klára Zakopalová.

Sedmý nasazený Berdych bude s Kevinem Andersonem hrát na kurtu číslo jedna. Jihoafričana porazil ve všech osmi vzájemných duelech. „Bylo to vždy vyrovnané, ale dosud se mi dařilo zvládat líp těžké situace. V tom byl rozdíl a já doufám, byť každá lajna musí jednou skončit, tak že to nebude teď,“ řekl Berdych.

Zakopalovou čeká šestá nasazená Li Na, s kterou má bilanci 2:2 a letos s ní prohrála ve finále turnaje WTA v Číně. „Bude to těžký zápas. Umí všechno, vždyť je to hráčka světové desítky, ale zkusím to a uvidíme,“ řekla česká tenistka.

Kvitová, Cetkovská a Birnerová budou 3. kolo dohrávat, protože v pátek byly jejich duely nejdříve přerušeny pro déšť a pak se nedohrály kvůli tmě. Předloňská šampionka z All England Clubu Kvitová prohrává s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou 1:2 v třetím setu a pauza jí může pomoci. Cetkovská hraje se Sloane Stephensovou z USA 6:7, 6:0 a Birnerová vede nad Monikou Puigovou z Portorika 6:4, 2:1.

Sobotní program českých tenistů ve Wimbledonu

Kurt č. 1 (14:00): dohrávka Kvitová (8-ČR) - Makarovová (25-Rus.) on-line
Kurt č. 1 (14:00): Anderson (27-JAR) - Berdych (7-ČR) on-line
Kurt č. 3 (12:30): druhý zápas dohrávka Cetkovská (ČR) - Stephensová (17-USA)
Kurt č. 3 (12:30): čtvrtý zápas Zakopalová (32-ČR) - Li Na (6-Čína)
Kurt č. 12 (12:30): druhý zápas dohrávka Birnerová (ČR) - Puigová (Port.).