Na pastvině u Příboru zloději zanechali jen torzo krávy

Příborsko - Přímo na pastvině nedaleko Příboru zabil neznámý pachatel jednu z krav a na místě z ní odřezal většinu masa. Případ už šetří policie jako krádež. Podle majitele šlo sice o starší kus, přesto si jej cení na deset tisíc korun. Odborníci tvrdí, že práci musel udělat profesionál.

Zloděj, nebo spíše zloději, zabili jednu z krav v noci ze soboty na neděli. Z více než půltunového zvířete zmizelo kolem tři sta kilogramů masa.

Video Reportáž Michala Poláška
video

Reportáž Michala Poláška

„Předpokládáme, že na místě muselo být více pachatelů, jelikož jenom zadní kýta by mohla vážit mezi sedmdesáti a sto kily,“ informoval Petr Gřes, mluvčí Policie ČR, Nový Jičín.

Podle slov majitele jatek to udělal profesionál, který má zkušenosti s domácí porážkou.

Majitel stáda tvrdí, že si místo pachatelé zřejmě vyhlédli předem. V červnu totiž někdo přestříhal elektrické ohradníky.

Na tomto poli to přitom není první případ. Už před sedmi lety tady stejnému chovateli neznámí pachatelé porazili dvě krávy.

Maso z krávy, usmrcené přímo na poli, přitom neprochází veterinární kontrolou. Veterináři varují před nemocemi, nevylučují třeba ani tasemnici.

„Zvíře je poraženo za nevhodných hygienických podmínek a nevíme, v jakém zdravotním stavu toto zvíře bylo,“ uvedl Severin Kaděrka, ředitel Krajské veterinární správy Ostrava.

Krádeže masa přímo z pastviny jsou podle veterinářů stále častější. Jen letos už napočítali minimálně čtyři usmrcené krávy v Moravskoslezském kraji.