Flemmichova vila je po havárii vody opět otevřená

Krnov - Po více než čtyřměsíční přestávce zaviněné havárií vody se otevřela historická Flemmichova vila v Krnově. Dělníci museli vyměnit teprve nedávno položenou repliku původní dřevěné podlahy v přízemí. Opravy vyšly na necelý milion korun.

Na konci února vytekly z poškozeného přívodu k toaletě v prvním patře během noci stovky litrů vody. Zatopila celé přízemí.

Video Reportáž Michala Poláška
video

Reportáž Michala Poláška

Při havárii vody utrpěla nejvíce teprve dva roky stará replika původní kazetové podlahy v přízemí. Ta musela být nakonec vyměněna celá.

Po více než čtyřech měsících je hotovo. Pryč jsou i mokré mapy na stěnách a stropech.

„Celkové škody se vyšplhaly k devíti stům tisícům korun a veškeré náklady byly kryty z pojistky,“ komentovala opravy Renata Ramazanová, místostarostka Krnova.

Flemmichova vila oslaví v příštím roce rovnou stovku. Továrník Theodor Flemmich ji nechal postavit v neoklasicistním stylu. Po druhé světové válce byl v budově kojenecký ústav. Předloni ji radnice zrekonstruovala do původní podoby. Teď se zatím bez oficialit otevírá podruhé, a to výstavou fotografií Slezské diakonie.

Skutečné slavnostní znovuotevření je v plánu příští pátek při vernisáži děl opavských výtvarníků. Využití se dočká i stále ještě vlhká původní podlaha uložená ve sklepě. Měla by sloužit jako dekorace při kulturních akcích.