V Hodslavicích se konal 40. ročník volejbalového turnaje

Hodslavice - Již po čtyřicáté vyrostlo nad volejbalovými kurty v Hodslavicích stanové městečko. V rodišti Františka Palackého upořádali místní nadšenci další ročník volejbalového turnaje. Jeho součástí bylo opět jedno z kvalifikačních klání antukové ligy.

Organizátoři hodslavického turnaje se inspirovali ve východočeských Dřevěnicích, kde se volejbalisté potkají na začátku srpna už po šedesáté.

Video Reportáž Lukáše Hudečka
video

Reportáž Lukáše Hudečka

Už po třiadvacáté se v rámci hodslavického turnaje hrála také antuková liga. Mezi sebou změřilo síly dvanáct týmů. Do finále se probojoval celek Ogaři, který měl ve svém středu zkušené borce, a to například Tomáše Zedníka a Petera Gogu. Druhým finalistou se stal tým s názvem Pinkáme pro, který byl složen převážně z hráčů extraligového Havířova. Nejzkušenějším hráčem však byl český reprezentant Jiří Popelka, který minulou sezónu odehrál v Argentině. Finálové klání nabídlo atraktivní volejbalovou podívanou se šťastným koncem pro celek Pinkáme pro, který zápas vyhrál 2:0 sety. V souboji o bronz porazily v Hodslavicích Palkovice tým Chudák Pes.