Sigma Olomouc odtajnila plány na sezonu

Olomouc - Své plány pro nadcházející ročník fotbalové Gambrinus ligy dnes odtajnila Sigma Olomouc. Pátý tým minulého ročníku v létě přivedl tři nové hráče a věří, že bude znovu hrát nahoře. Do nového ročníku Hanáci vstoupí v neděli, a to domácím zápasem proti Liberci.

Olomouc sice v létě prodala do Plzně záložníka Hořavu, na jiných postech ale posílila. Vedle mladého slovenského záložníka Kamila Karaše získala do útoku jeho krajana, třicetiletého Ivana Lietavu. Pravý kraj obrany by měl obsadit ještě o dva roky starší Vlastimil Vidlička, který na Hanou tento týden přestoupil z pražské Sparty.

Video Reportáž Miloše Korhoně
video

Reportáž Miloše Korhoně

V Olomouci museli během léta řešit i jiné problémy. Klub opustil člen představenstva Martin Rak a s kritikou přišli také fanoušci, požadující průhlednější financování i hlubší změny ve vedení Sigmy. Výhrady měli také k přestupové politice, pak ale přišly posily a navíc se podařilo udržet hráče, o které byl zájem jinde, především brankáře Zdeňka Zlámala a útočníka Jana Navrátila. Také proto může Olomouc znovu pomýšlet na boj o přední příčky.