Tenisový ITS Cup ovládla Slovinka Hercogová

Olomouc - Vítězstvím Slovinky Polony Hercogové skončil v Olomouci pátý ročník tenisového ITS Cupu. Nejvýš nasazená hráčka prošla turnajem s dotací sto tisíc dolarů naprosto suverénně. Ve finále porazila polskou tenistku Katarzynu Piterovou 6:0 a 6:3.

Dvaadvacetiletá Polona Hercogová mířila za vítězstvím už od prvních kol. 87. hráčka žebříčku WTA v průběhu turnaje neztratila ani set a soupeřkám přidala i čtyři kanáry. Toho posledního dostala v modrožlutých šatech hrající Piterová, která sice v semifinále zastavila největší českou naději Barboru Záhlavovou, ve finále ale uhrála první game až za stavu 0:2 ve druhém setu.

Do té doby brilantně hrající Slovinka pak přece jen začala chybovat, dvakrát přišla o své podání a soupeřka vyrovnala na 3:3. Víc toho ale polská hráčka ze třetí stovky světového pořadí nedokázala. Hercogová proměnila hned první mečbol a z Olomouce si odvezla patnáct tisíc dolarů a sto čtyřicet bodů do žebříčku WTA.

Reportáž Miloše Korhoně (zdroj: ČT24)