Hasiči uhasili rozsáhlý požár pšeničného pole na Olomoucku

Olomouc - Velký požár vzplál dnes dopoledne na poli u Nové Hradečné na Olomoucku. Plameny zasáhly plochu o délce zhruba půl kilometru a šířce sto metrů. Požár likvidovalo osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

Hasiči se o požáru dozvěděli krátce před půl dvanáctou. „Lokalizace požáru trvala hodinu, další hodinu trvala likvidace,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Požár vypukl v době, kdy zemědělci zahájili sklizeň pšenice. Podle mluvčího hasičů je jednou z možných příčin technická závada na některém z kombajnů nebo nákladních aut. Nelze vyloučit, že od stroje odskočila jiskra, která suché obilí zapálila. Zemědělci odhadují škodu na sto padesát tisíc.

Česko už delší dobu sužuje sucho, kvůli kterému se zvýšilo nebezpečí požárů. V některých krajích platí zákaz spalování suché trávy na volném prostranství nebo klestí v lesích. Správci lesů mohou také dočasně omezit či zakázat vstup do lesního porostu.

/*json*/{"map":{"lat":49.525654050764,"lng":17.188110351562,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/