Přeživšího aktéra rodinné tragédie v Hurghadě pustili z nemocnice

Hurghada (Egypt) - Pětatřicetiletý český turista, jehož 36letá manželka a osmiletá dcera v noci na úterý z neznámých příčin zemřely v hotelovém pokoji v egyptské Hurghadě, byl podle serveru iDNES propuštěn z nemocnice. Zatím zůstává v Egyptě, jeho stav je prý poměrně dobrý. Navštívila jej také česká konzulka z velvyslanectví v Káhiře, která je v kontaktu s egyptskou policií. Ta zatím okolnosti smrti neoznámila, nadále se spekuluje o možné otravě jídlem.

Z obav před dalšími možnými případy otravy vyslala ERV Evropská pojišťovna do hotelu Titanic Palace, kde se neštěstí událo, lékaře Petra Koloucha. Ten nabízí prostřednictvím egyptských lékařů preventivní vyšetření a pomoc s komunikací všem klientům cestovní kanceláře Blue Style, s níž postižená rodina vycestovala. Sám Kolouch je nevyšetřuje, protože to místní zákony neumožňují. Je nicméně v kontaktu s egyptským lékařem a někerých vyšetření se zúčastnil.

Zástupce ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký dnes ČT řekl, že lékař v úterý prohlédl 16 hotelových hostů, žádné neobvyklé zdravotní potíže ale neodhalil. Do dnešních 12:00 vyhledalo ordinaci dalších sedm hostů, i oni byli v tomto ohledu v pořádku, konstatoval v rozhovoru pro ČT Kolouch. Dodal, že zdravotní péče v Egyptě je na srovnatelném standardu s Českem. Stav zotavujícího se otce rodiny komentovat nechtěl, k případu rodinné tragédie mu podle jeho slov nepřísluší se vyjadřovat.

Video Telefonát Vlastimila Divokého
video

Telefonát Vlastimila Divokého

Místní egyptský lékař, kterému asistuje slovensky hovořící sestra, chce prohlédnout všech 170 klientů cestovní kanceláře Blue Style v tomto rekreačním komplexu.

Podle mluvčího Blue Style Martina Slaného kvůli tragédii nikdo z klientů kanceláře o předčasný návrat do vlasti nepožádal. Situace v hotelu je prý klidná. Není ani známo, že by zhoršení zdravotního stavu svých klientů zaznamenala některá z dalších cestovek, které se zaměřují na Egypt.

/*json*/{"map":{"lat":27.090956630907,"lng":33.849241733551,"zoom":16,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/