Královský triatlon vyhrál Polák Tomasz Marcinek

Majetín - Za tvrdých klimatických podmínek, kdy teplota ve stínu hodně převyšovala 35 stupňů, se v Majetíně postavily na start dvě stovky závodníků 6. ročníku Královského triatlonu. 500 metrů plavání, 33 kilometrů na kole a šest kilometrů běhu zvládl nejrychleji polský reprezentant Tomasz Marcinek.

Kromě jednotlivců se závodu mohly účastnit i štafety, přesto hned v první disciplíně kraloval Polák Marcinek, který i na kole dlouho držel až tři čtvrtě minutový náskok. Pronásledovatelé, kteří se postupně sjeli do početné skupiny, dlouho taktizovali, v závěrečné čtvrtině ale skupina vystupňovala tempo a osm kilometrů před cílem vedoucího muže dostihla.

Reportáž Davida Knebla (zdroj: ČT24)

O konečném pořadí se rozhodovalo v běhu. Tři dvoukilometrové okruhy Majetínem zvládl nejrychleji Aleš Dedek a jeho štafeta organizátorů závodu v celkovém pořadí zvítězila.

O pouhou půlminutu zpět doběhl Polák Tomasz Marcinek, který o čtyřicet sekund porazil loňského vítěze Tomáše Kozla.